2017 Yılı Kasko Sigortası İndirimleri Nelerdir?

Kasko sigortasında her geçen gün maliyetler artmaktadır araçların sürekli değerlenmesi ve yedek parçalarının dolar üzerinden hesaplanması nedeniyle kasko fiyatları geçen yıl beli oranlarda zamlanmaktadır. Bu zamlar kaçınılmaz olduğu için araç sahipleri de mevcut indirimleri iyi araştırmalıdır.

Bu indirimlerin ilk sırasında hasarsızlık indirimi gelir kasko şirketinizden memnunsanız ve her sene düzenli olarak aynı kasko şirketine kasko yaptırıyorsanız hasarsızlık indiriminden yararlanabilirsiniz. Tabi tek şart bu değildir bu indirimden yararlanabilmeniz içinde aracınız aynı yıl içerisinde herhangi bir kazaya karışmamış olmanız gerekir. Ufak bir kazaya karışsanız bile kasko hasarsızlık indiriminden yararlanmazsınız o nedenle ufak kazalarda ortaya çıkan masrafı mümkün olduğunda cebinizden ödemeye bakın. Örneğin ufak bir kaza yaptınız ve 300 TL bir masraf çıktı bunu kasko sigortası üzerinden öderseniz diğer yıl hasarsızlık indirimi alamazsınız bu indirimlerde yüzde 30 ile yüzde 60 arasında tutar yani 1000 TL civarı bir indirim demektir. 300 TL cebinizden vermemek için 1000 TL indirim hakkını kaçırabilirsiniz bu detaya çok dikkat etmeniz gerekir.

Diğer indirim kalemlerine baktığımızda yüzde 1-2 civarında muafiyet indirimi vardır yüzde 5 civarında aracınızda alarma bulundurma indirimi de alırsınız. Bunların dışında 25 yaş üstü indirimi, ehliyet indirimi, bayan sürücü indirimi, şehirdeki trafiğe göre indirim gibi farklı kalemlerde vardır. Tüm bu indirimlerin sigorta şirketliyle birlikte takip edilmesinde fayda vardır.

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.