Avantajlı Kasko Sigortası Nasıl Yaptırılır?

Ülkemizde kasko yaptıranların sayısı dünya ortalamasının çok altındadır bunun en temel nedeni bu bilincin yeterli seviyede olmamasıdır. Millet olarak genellikle bir sorun yaşamadıkça önlem almıyoruz araçlarımız bizler için çok değerli olsa da önlem konusunda gerekli özeni gösteremiyoruz. Kasko sigortası yaptırmak istenmemesinin en büyük nedeni fiyatlarıdır.

Zorunlu olmaması da kasko sigortasından kaçmak için bir sebep olarak gösterilebiliyor. Kasko fiyatları normal şartlara göre biraz pahalı olabilir ancak araçlarda çok değerlidir olası kazalar sonrasında çok yüksek tutarlar ödeyebilirsiniz. Ülkemizdeki kaza verilerine baktığımızda kaskoya en çok ihtiyacı olan ülkeler arasında geldiğimizi görebilirsiniz. Kasko fiyatları sizin içinde çok yüksek geliyorsa ihtiyacınıza uygun bir kasko seçmenizde fayda vardır bu şekilde kaskoyu daha uygun hale getirebilirsiniz. Kasko da tam, dar ve geniş kasko seçenekleri bulunur siz gün içerisinde aracınızı çok fazla kullanıyorsanız ve çok fazla dış tehdit olduğunu düşünüyorsanız o zaman geniş kasko yaptırmanız ya da tam kasko yaptırmanız gerekir bu durumda yüksek bir kasko ücreti ödersiniz ancak kendinizi de tam olarak güvence altına alırsınız.

Özellikle büyükşehirlerde yaşıyorsanız tam ya da geniş kasko yaptırmak bir ihtiyaç haline gelmiştir çünkü çok sayıda tehdit vardır. Aracınızı fazla kullanmıyorsanız dar kasko yaptırabilir ve daha az ücret ödeyebilirsiniz. Küçük şehirde yaşıyor ve aracınızla fazla trafiğe çıkmıyorsanız bu kasko türü sizin için daha idealdir.

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.