Kasko Fiyatını Belirleyen Etmenler Nelerdir?

En ucuz kasko fiyatını belirleyen etmenler nelerdir dendiğinde birçok durum olmakla beraber yapılması gereken bazı şeyler vardır. Bilinen duruma göre bakılacak olursa kasko yaptırmak zorunlu bir hizmet değildir. Bu sistem sürücülerin isteğine devredilmiş bir sigorta türüdür.

kasko-nedir

 En ucuz kasko fiyatını belirleyen etmenler nelerdir?

Mevcut araçlar kullanım durumunda trafikte akış halindeyken veya durmuş bir vaziyette bir çeşit kazaya uğrayabilir. Böyle bir durumda ortaya fiili bir zarar ortaya çıkarsa kasko firmaları bu durumu karşılamaktadır. Genel olarak ülkemizde araç kullananlar farklı tür zararlar araca meydana gelince bu kasko türünün zorunluluğunu kavramaktadır. Örnek olarak yangın, terör saldırısı, çalınma, trafik kazası veya buna benzer olaylarda sistem gereği işlemler yapılmaktadır. Bu durumlar dışında araç sahipleri yüksek bir maliyeti bulunan bu tür işlemlere karşı kasko yapmayı tercih eder. Oluşan durumlarda kasko sigortası tüm yapılan işlemlerin karşılığını ödemektedir. Burada temel konu oluşacak fiyata etki eden temel etmenlerdir. Çünkü birçok kasko firmasına göre fiyatlar farklılık göstermektedir. Serbest sigorta döneminin başlamış olması ve yasallaşması birçok firmanın da farklı fiyatlar oluşturmasına zemin hazırlamaktadır. Bu durumlar dışında temel fiyat etkenleri arasında ulunan mesele aracın yaş durumu, onarım süreci bir nevi masraf oluşturmaktadır.

Bunun dışında araçların kalite yüksekliği veya düşüklüğü de kasko fiyatlarında önemli bir etkendir. En ucuz kasko fiyatını belirleyen etmenler nelerdir? Araç kalite standardı ve performansı etki ettiği gibi yaşanılan şehirde bu fiyat sürecinde etkili bir etmendir.

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.