Kasko Sigortası Kapsamında Diğer Sigorta Türleri

Kasko sigortası kapsamında yer alan diğer sigorta türleri içerisinde mali sorumluluk, ferdi kaza koltuk sigortası, hukuksal koruma sigortası, medline, acil tıbbi masraflar sigortası yer almaktadır. Bunları incelemek gerekirse ihtiyari mali sorumluluk sigortası sadece ülkemiz sınırları içerisinde geçerli olan bir sigorta türüdür.

Sigorta şirketi ve sigorta yaptırmak isteyen araç sahibi arasında imzalanan poliçe hükümleri çerçevesinde araç sahibinin hukuki sorumlulukları kapsamında ve teminatlar içerisinde yer alması şartıyla taraflar arasında imzalanan teminat limitleri üzerinde kalan kısım için geçerli sigorta şeklidir. Ek olarak manevi teminatlardan da yararlanılmak isteniyorsa poliçe imzalanmadan önce kasko kapsamı içerisinde belirtilmesi gerekmektedir. Ferdi kaza koltuk sigortasında kaskolu araçta seyahat eden kişilerin herhangi bir kaza sonrasında meydana gelebilecek sakatlık veya vefat halinde alacakları tazminatları ifade eder. Sigorta şirketi ve sigortalı arasında yapılacak ek poliçe ile tedavi giderleri de bu kapsam içerisine alınabilir. Hukuksal koruma sigortası sözleşmede yer alan konulara ilişkin olarak ortaya çıkan avukat masrafları, dava harcamaları, teminat ödemeleri, vekalet ücreti, icra ödemeleri, temyiz masrafları gibi durumlarda tazminat ödenmesini ifade eder.

Medline ve acil tıbbi masraflar sigortasından yararlanma durumu ise sigorta şirketi ile kaskolu araç sahibi arasında yapılan ek anlaşma ile seyir halinde kasko sahibinin tıbbi danışmanlık, acil hekim, sağlık hizmetleri ya da ambulans gibi durumlara yönelik ihtiyacını karşılamayı amaçlar.

 

 

 

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.