Kasko Sigortasında Taşkın ve Eksik Sigorta Durumları

Kasko sigortasını yaptıran araç sahibi olası bir kaza sonrasında tam bir hizmet almak ister. Örneğin bir kaza meydana geldiğinde araç kullanılamayacak duruma geldiğinde tazminat olarak aracın tam karşılığını almak ister ancak bazı durumlarda tam karşılık verilmemektedir.

Bu durum sizin poliçenizdeki belirtilen araç rayiç bedeliyle alakalıdır sözleşme yaparken bu bedel mutlaka kontrol edilmelidir. Aynı şekilde kaza durumlarında ortaya çıkacak masrafın ne kadarının karşılandığı da önemlidir böyle durumlarda ne sigorta şirketi mağdur edilmeli ne de araç sahibi mağdur edilmelidir işini yapan eksperler çok dikkatli olmalıdır. Kasko sigortasında taşın ve eksik sigorta durumları vardır bunlar genellikle kaza sonrasında meydana çıkar. Aracın hasarının ya da tazminatının ödenmesi sırasında taşkın durumu yani fazla ödeme durumu söz konusu olursa bu durumda sigorta şirketi zarar eder ve haksız bir kazanç durumu ortaya çıkar bunun tekrar değerlendirilmesi gerekir. Aynı şekilde hasar durumunda ya da tazminat verilmesi durumunda yeterli bir gözlem yapılmamışsa eksik sigorta durumu söz konusu olabilir bu da araç sahibinin eksik para almasını ifade eder.

Böyle bir durumda da araç sahibi mağdur olur ve konuyu mahkemeye taşıyabilir. Burada en büyük göre eksperlere düşmektedir onların doğru değerlendirme yapması çok önemlidir. Olası kazalar sonrasında bu tarz anlaşmazlıklar yaşanırsa konu ya hakem heyetine gider ya da mahkemeye taşınır.

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.