Kasko sigortasının bize getirileri nelerdir?

Sigorta uygulaması aynı risklerle karşı karşıya olan araç sahiplerini bir araya toplar. Bu sistem sayesinde güvence altında olursunuz. Olası hasar durumlarında büyük tutarlar ödemek yerine kasko sayesinde çok ekonomik bir şekilde olumsuz durumdan çok fazla etkilenmezsiniz.

Motorlu araçlarınızı belirlediğiniz teminatlar çerçevesinde riziko durumlarına karşı güvence altına alma sistemine organize sigorta denmektedir. Kasko sigortası araçların sigortalının iradesi dışında yanması, hasar görmesi, çalınması, çalınmaya teşebbüs hali gibi durumları kapsar. Kasko sigortasının kapsamı sigorta şirketi ile sigortalı arasında yapılacak poliçeye göre değişmektedir ancak genel kanı olarak kasko sigortası karşı araca yönelik hasarı değil sigortalının motorlu aracına yönelik hasarı ödemektedir. Kasko sigortası süresi sigorta şirketi ve sigortalı arasında belli bir saat ve tarih konusunda anlaşma olmadıysa imzalandığı tarihten ve saat 12 itibariyle başlar. Ve kasko poliçesinde yer alan tarihte yine aynı saatte de sona erer. Kasko sigorta şirketi ve sigortalı arasında yapılan anlaşma hükmünce tamamı ödendiğinde o tarihten itibaren taksit konusunda anlaşma sağlanmışsa ilk taksitin ödenmesiyle başlamaktadır.

Sigortalının prim borçlarını çok iyi takip etmesi gerekmektedir. Şayet prim borcu belirlenen tarihten itibaren 30 gün içersinde ödenmezse sigorta şirketini hak doğar. Sigorta şirketi tek taraflı olarak poliçeyi sonlandırma hakkına sahiptir. Kasko poliçelerinin başlama tarihi yazılı günlerde geçerli olmak üzere saat 12:00 da başlar tam olarak 365 gün sonra sona erer.

 

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.