Kaskolama Süreci Nasıl İşler?

KASKOLAMA SÜRECİ NASIL İŞLER?

Kasko sigortasında çarpma durumunda çarpılma yanma çalınma gibi ana teminatlarında kapsar. Standart durumların dışında sigortalının isteği doğrultusunda ek teminat ile beraber sigorta kapsamları genişletilir. Aracımıza kasko yaptıracağımız zaman kaskolama süreci nasıl işler gibi sorular kafamızı meşgul eder.

nasil-kasko-yaptirilir

Kasko sigortası yaptıran kişi hasarın ortaya çıktığından sonra en geç şekilde 5 iş gününde durumunu sigorta şirketine bildirmelidir. Ortaya çıkan durumun zararı ortaya çıkarmasından ötürü sigorta şirketine yazılı olarak bildirilmelidir. Fakat sigorta konusun da başka sigortalar var ise onlarda bildirilmelidir. Kaskolama süreci nasıl işler durumuna da bir cevap niteliğini taşır.

kasko-sureci

Kasko yaptıran araçların sahipleri tarafınca yapılıyor olması zorunlu değildir kısaca isteğe göre yapılan bir sigorta türüdür. Yapılan bu sigorta yalnızca Türkiye sınırlarında geçerli olmaktadır.  Burumun aksi poliçe içeriğinde belirtilmiyorsa kasko yapan şirketler bundan yükümlüdür. Kasko sigortalarında sigorta yaptıran kişiye araçta oluşan hasarların sonucunu güvence alan sigortadır. Kısaca kasko sigortasını yaptıran kişiler araçtaki hasarın ödenmesini değil kişinin kendi aracında oluşan hasarı ödemesinde yükümlüdür. Kişinin aracını sigorta ettirmesindeki amacı kaza halinde motorlu araçta ortaya çıkan hasarı tazmin etmek için yaptırırlar. Kaskolama süreci nasıl işler yukarıdaki yazıda belirtilmiştir. Kasko yaptırmak araç sahiplerin kesinlikle yaptırmaları gereken bir sigorta türüdür aracınızın da oluşan hasarı kolayca tazmin edebilmeniz en önemli unsurdur. Araç sahiplerinin kasko sigortasını yaptırmalarında fayda vardır.

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.