Kış Aylarında Araç Bakımı Nasıl Yapılır?

Kış ayları geldiği zaman araç bakımı ve takibi daha bir zorlaşır şartlar gereği son derece sıkıntılı anlar yaşayabilirsiniz. Yolda kalma gibi mağduriyetlerle karşılaşmak istemiyorsanız bir takım önlemler almanız gerekir.

Bu önlemleri sadece kışın değil tüm zamanlarda almak gereklidir ancak kış şartları daha bir sert olduğu için farklı önlemleri de almakta fayda vardır. Karşılaşılabilecek sıkıntıların başında buzlanma sorunuz gelir aracınızın camları buzlanabilir bu duruma müdahale etmek için buz kazıma aleti ya da buz spreyi bulundurmalısınız kazıma işlerini tıklarınızla ya da havalandırma sistemiyle yapmak isterseniz çok vakit kaybeder ve yorulursunuz. Yolda kalma ve acil durumlara karşı tedbirli olmak adına mutlaka ilk yardım çantası aracınızda olsun ayrıca durumunuzu belli etmek içinde mutlaka reflektörlü üçgen de hazır bulundurun. Yolda kalma ihtimali için kalın kıyafetler ve battaniye gibi gereçleri de yanınızda bulundurmanız gerekir. Kış aylarında araçla yolda kalma durumları çok fazla görülmektedir bu gibi durumlara karşı her zaman el feneri, cep telefonu bulundurulmalıdır. Cep telefonunuzun da tam şarj dolu bir şekilde yola çıkmaya özen göstermelisiniz.

Uzun yola çıkacaksanız ve sapa bir güzergah üzerinden gitmeniz gerekiyor yanınızda fazladan yiyecek bulundurmakta fayda vardır. Akü şarj kablosu da her araçta mutlaka bulunması gerekiyor uzun yolculuklar da her olası göz önünde bulundurmalısınız. Kısa yolculuklar için bile gerekli önlemleri almalısınız.

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.