Otomatik Vitesli Araç Kullanımın Detayları

Otomatik vitesli araçlar her zaman büyük bir kolaylık sağlamaktadır özellikle İstanbul gibi bir şehirde yaşıyorsanız otomatik vitesli arabalar hayatınızı kolaylaştırır. Bu araçların rahatlığı ve konforu anlaşıldıktan her geçen gün otomatik araç kullanımı da artmaktadır.

Bu araçlardan yüksek performans almak istiyorsanız bazı adımları doğru atmanız gerekir. Otomatik vitesli arabaların performansı düz vitese göre biraz daha düşük olabilir ancak doğru uygulamaları yaparsanız düz vitesli araçlar gibi performans alabilirsiniz. Otomatik vitesli araçlar ülkemizde diğerlerine göre daha pahalıdır özellikle yeni araba alacaksanız yüksek tutar ödemek zorunda kalabilirsiniz. Kullanımı düz vitesli araçlara göre çok daha kolaydır ancak bunda da dikkat edilmesi gereken çok sayıda husus vardır. İyi bir performans almak istiyorsanız gaz pedalına bastıktan sonra P yani park ile N yani boş vites seçeneğinden başka seçeneğe geçmemelisiniz. Aracınızla seyir halinde giderken kesinlikle P yani park konumuna vitesi geçirmeyin bu ciddi sıkıntılara neden olur. Aracınız tamamen durmadan geri vites yani R konumuna almayınız. L vites kısmına geçtikten sonra 50 KM üzerine hıza çıkmamanız gerekir. Performansınızın her zaman yüksek olmasını istiyorsanız şanzımanın yağ kontrollerini sürekli yaptırmalısınız.

Yokuş aşağıya giderken N yani boş uygulamasına geçmeyin bu çok tehlikelidir. Otomatik şanzımana sahip araçlarda iterek çalıştırma diye bir şey yoktur bunu yaparsanız aracı daha kötü bir hale getirebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.