Otomobil Satarken Hangi Adımları Atmak Gerekir

Aracınızı satmak istediğiniz en önemli aşamalardan birisi de ilan aşamasıdır. Bu bölümde ilan verirken çok sayıda detaya dikkat etmeniz gerekir. Aracığınızı olduğu gibi göstermeye özen gösterin farklı bir araç ya da çok üstün bir araç gibi göstermeye çalışırsanız çok sayıda kişiyle tartışma yaşayabilirsiniz.

Verdiğiniz ilanı da mutlaka kontrol edin en ufak hatalar bile algı yanılmasına neden olduğu için sıkıntılar yaratabilmektedir. Vermiş olduğunuz ilanlarda her zaman dürüst ve samimi olun. Abartılı ve tepki çekecek cümlelerden kaçının. Doktordan ya da full+full veya dosta gider gibi cümleler artık cazibesini kaybetti ve tepki çekmeye başladı. Aracınızla ilgili tüm bilgileri açık bir şekilde belirtin. Özellikle kilo metresini yazın, motorun durumunu, kaza durumunu, boya ya da kaporta durumunu da mutlaka belirtmelisiniz. Aracınızda ekstra özellikler varsa bunları da mutlaka belirmenizde fayda vardır. İlan sonrasında elinizden geldiğince potansiyel alıcılarla görüşün çünkü çok sayıda laf olsun diye sizi arayan kişi olacaktır. Randevularınızı mutlaka gündüz vakti yapın bu konularda acemiyseniz yanınızda da birisi olmasına özen gösterin.

Aracı almak isteyen kişi test yapmak istiyorsa ehliyetini ve durumunu kontrol ettikten sonra sizde yanında olacak şekilde test etmesine izin verebilirsiniz. Alıcı ile anlaştıktan sonra mutlaka kaparo talebinde bulunun aksi takdirde mağdur olabilirsiniz. Ödemenin hepsini teslim almadan aracı vermeyin.

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.