Yazılar

2017 Araç Muayene Fiyat Listesi

Araçların periyodik olarak muayene işlemlerinden geçmesi devlet tarafından zorunlu hale getirilmiş bir durumdur. Ticari araçlar her yıl otomobillerse 2 yılda bir araçlarını muayene kontrolünden geçirmeleri gerekir.

Araç muayene ücretleri her yıl aralık ayında Ulaştırma Bakanlığı tarafından belirlenmektedir 2017 yılı içinde belirlenen fiyatlar açıklanmıştır. Bu açıklamaya göre otomobil, minibüs, kamyonet, yarı römork, römork, özel amaçlı taşıt ile arazi taşıtları 198,24 TL ödeme yapmaları gerekiyor. Otobüs, kamyon, çekici ve tanker gibi araçların muayene ücreti 2017 yılı için 267.86 TL olarak belirlenmiştir. Bunların dışında kalan römorksuz traktörlerin ve motosiklet cinsi araçların muayene ücreti 101,48 TL olarak ön görülmüştür. Araç muayenelerini zamanında yaptırmaya özen göstermelisiniz aksi takdirde her geçen ay için yüzde 5 oranında gecikme zammı ödemek zorunda kalırsınız. Araç muayenesi yaptırabilmeniz içinde trafik sigortası zorunludur. Bu sigortanızı yaptırmadıysanız muayene öncesinde mutlaka zorunlu trafik sigortasını da yaptırın. Muayene sırasında rapor sonucuna göre emniyetsiz ya da ağır kusurlu olarak belirlenen araçların sonucu onaylanmaz bunlar eksikliklerini tamamlayıp tekrar muayeneden geçmesi gerekir.

Muayenesi onaylanmayan araç sahipleri tekrar muayene işlemlerini sabit muayene istasyonlarında yaptırdıysa yine sahip istasyonlardan birine gezici muayene istasyonlarında ilk muayeneyi yaptırdıysalar yine herhangi bir gezici muayene istasyonlarında yaptırmaları gerekir. Muayenesi geçmeyen araç sahipleri 1 ay içerisinde ücretsiz bir şekilde tekrar muayene istasyonlarından yararlanabilir.

Kasko sigortasının bize getirileri nelerdir?

Sigorta uygulaması aynı risklerle karşı karşıya olan araç sahiplerini bir araya toplar. Bu sistem sayesinde güvence altında olursunuz. Olası hasar durumlarında büyük tutarlar ödemek yerine kasko sayesinde çok ekonomik bir şekilde olumsuz durumdan çok fazla etkilenmezsiniz.

Motorlu araçlarınızı belirlediğiniz teminatlar çerçevesinde riziko durumlarına karşı güvence altına alma sistemine organize sigorta denmektedir. Kasko sigortası araçların sigortalının iradesi dışında yanması, hasar görmesi, çalınması, çalınmaya teşebbüs hali gibi durumları kapsar. Kasko sigortasının kapsamı sigorta şirketi ile sigortalı arasında yapılacak poliçeye göre değişmektedir ancak genel kanı olarak kasko sigortası karşı araca yönelik hasarı değil sigortalının motorlu aracına yönelik hasarı ödemektedir. Kasko sigortası süresi sigorta şirketi ve sigortalı arasında belli bir saat ve tarih konusunda anlaşma olmadıysa imzalandığı tarihten ve saat 12 itibariyle başlar. Ve kasko poliçesinde yer alan tarihte yine aynı saatte de sona erer. Kasko sigorta şirketi ve sigortalı arasında yapılan anlaşma hükmünce tamamı ödendiğinde o tarihten itibaren taksit konusunda anlaşma sağlanmışsa ilk taksitin ödenmesiyle başlamaktadır.

Sigortalının prim borçlarını çok iyi takip etmesi gerekmektedir. Şayet prim borcu belirlenen tarihten itibaren 30 gün içersinde ödenmezse sigorta şirketini hak doğar. Sigorta şirketi tek taraflı olarak poliçeyi sonlandırma hakkına sahiptir. Kasko poliçelerinin başlama tarihi yazılı günlerde geçerli olmak üzere saat 12:00 da başlar tam olarak 365 gün sonra sona erer.

 

Aksigorta Kasko Fiyatları

Sevilen Eşyalar Uğruna

Sigortalatmak, ülkemizde fazladan para veriyor olmak demek değil, aksine, değer verip çok sevdiğimiz bir eşyamız zarar gördüğünde onu kaybetmemek ve eski haline getirmek adına güvende tutmak anlamına geliyor. Ve yine ülkemizde en çok sigortalatılan eşyalar, maddi manevi bin bir emekle elde edilen ve insanlara büyük kolaylık sağlayan ev ve arabadır. Yüksek fiyatlarla ve uzun sabırlarla elde edilen ev ve araba, herhangi bir zarar görmesi tehlikesine karşın, sahipleri tarafından her türlü tedbirle güvence altına alınıyor.

aksigorta-kasko

Ülkemizde Trafik Karmaşası

Tüm il ve ilçelerde kendi bünyelerinde trafik yoğunluğu vardır. Özel araçlar, otobüsler, minibüsler, motosikletler derken insanlar her yerde trafik belasının içerisinde buluyor kendini. Bu trafik karmaşasının içerisine dikkatsiz, alkollü, kuralları ihlali ederek ilerleyen sürücüler eklenince, küçük ya da büyük çaplı trafik kazaları da kaçınılmaz oluyor. Bu nedenle de eski yeni fark etmez, araçların kaskolu olması sürücü için maddi ve manevi anlamda büyük kazanç sağlıyor.

aksigorta-kasko-fiyatlari

Aksigorta

Aksigorta şirketi, her türlü sigortacılık hizmetinin yanı sıra, araç kaskosu bakımından da hizmet vermeye devam etmektedir. Sigorta ofislerinde ilgiyle hizmet veren görevlilerin yanı sıra internet sitesi üzerinden de her türlü Aksigorta kasko fiyatları konusunda isteyen herkes bilgi sahibi olabilir.

Oto kasko, muafiyetli oto kasko, trafik kasko, ticari kasko, trafik sigortası gibi kasko çeşitleriyle hizmet veren firmada Aksigorta Kasko Fiyatları incelendiğinde, diğer sigorta şirketlerinden fazla olmadığı, hatta daha iyi kaliteli ve güvenceli sigorta hizmetinin daha makul fiyatlarla sunulduğu görülmektedir.

Aksigorta Kasko Fiyatlarını merak ediyorsanız ve aracınızı en makul kaskoyla güvence altına almak istiyorsanız Aksigorta bürolarına gitmeyi ya da internet sitelerini incelemeyi şiddetle tavsiye ederiz.